spot_img
25.8 C
Skopje
понеделник, мај 24, 2021
spot_img

217 сообраќајни прекршоци во Скопје, 79 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 217 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 79 санкции, а 11 за возење без возачка дозвола.

Изречени се четири санкции за користење мобилен телефон и 15 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила.  

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.   

Читај Следно

10,362FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести