spot_img
16.8 C
Skopje
петок, мај 21, 2021
spot_img

11 прекршувања на забраната за движење, 349 санкции за неносење маска (Видео)

Од 00.00 часот до 04.00 часот (21.05.2021) констатирано е дека 11 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (10/21.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 349 прекршоци.  

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести