spot_img
11.8 C
Skopje
четврток, мај 20, 2021
spot_img

ГРЦИЈА ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ, НО ГИ ПОКАЧИ И ЦЕНИТЕ

Иако грчките медиуми пишуваа дека летово цените во Грција нема да се менуваат во однос на времето пред пандемијата сепак српските портали пренесуваат дека е забележано мало покачување на цените на производите.

На сајтовите „Killdeal.gr“ и „Grckainfo“ објавени се приближните цени на кои може да се смета во Грција ова лето.

Гиро – 2,50-3,50 евра

Гиро порција – 6,00-8,00 евра

Пица – 5,00-12,00 евра

Кафе(во кафуле) – 1,00-2,50 евра

Шише вода 0,5 – 1,30 евра

Топка сладолед – 0,90-2,00 евра

Леб – 0,80-1,30 евра

Јогурт – 2,00-4,00 евра

Јајца – 1,80-4,00 евра

Пиво лименка – 0,50-3,00 евра

Кока кола 1,5л – 1,59 евра

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести