spot_img
18 C
Skopje
сабота, мај 15, 2021
spot_img

ВИСТИНСКИ ХОРОР: Веља Невоља му испраќал кебапи од човечко месо на шефот на Кавачкиот Клан

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервјуто на ТВ Прва, објави дел од ѕверствата на озлогласената група на Вељко Беливук, а беа прикажани и снимки и фотографии од „бункерот“ во викенд-куќата во белградската населба Ритопек.

Вели дека полицијата открила и други места користени од групата.

„Тие имаа и други станови, со помош од некои амбасади во Белград, што за мене е неверојатно. Интересно е затоа што амбасадите имаат свои безбедносни служби. Тоа нема да остане непроверено“, порача тој.

Повтори дека луѓето кои биле убавани, биле расечени на парчиња, со откинати глави, раце, нозе, а остатоците од телото се ставале во машина за мелење на месо.

„Еден од месарите, му испраќал мелено месо од луѓе на Звицер, во форма на ќебапи“, истакнал Вучиќ.

Тој му порачал на Звицер, наводниот водач на Кавачкиот клан, дека нема да биде на слобода додека тој е жив.

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести