spot_img
16.3 C
Skopje
четврток, мај 13, 2021
spot_img

434 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.05.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 434 прекршоци.  
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести