spot_img
16.3 C
Skopje
четврток, мај 13, 2021
spot_img

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН
РАБОТА: Можно е да имате некои ситни проблеми и сопирачки во текот на целиот ден, но нема да има сериозни последици за вашата работа. Во принцип, обидете се да избегнете какви било ризици.
ЉУБОВ: Не ви се допаѓа ставот на вашиот партнер и ви се чини дека нема да можете да останете заедно долго. Можно е промената да се случи побрзо отколку што мислите.
ЗДРАВЈЕ: Алергиските проблеми се потенцираат кај вас. Можеби сте почувствителни денес. Избегнувајте храна од непознато потекло и обидете се да се грижите за себе.

БИК
РАБОТА: Можни се помали конфликти со некои од претпоставените, но не треба да имате поголеми проблеми. До крајот на денот ќе можете да ја смирите ситуацијата во која се наоѓате.
ЉУБОВ: Можно е вашиот партнер да очекува од вас повеќе од она што можете да му го дадете. За сега, некако површно ја гледате таа врска. Можеби не сте подготвени за поголеми обврски.
ЗДРАВЈЕ: Бидете свесни за притисокот што може да варира со вас. Нагласени се проблеми со срцето, особено ако веќе сте имале потешкотии на тоа поле. Посети доктор.

БЛИЗНАЦИ
РАБОТА: Не е добар ден за нови деловни одлуки затоа што не можете истовремено да реализирате сè што сакате. Можно е брзањето и импулсивноста да не ви се исплатат.
ЉУБОВ: Можно е да сте потресени на некој начин, дека генерално немате внатрешна стабилност на љубовно поле. Немате доволно доверба во партнерот и се чувствувате лошо поради тоа.
ЗДРАВЈЕ: Вие сте поспани и истоштени. Потребен ви е повеќе сон. Не се форсирајте денес затоа што не е добар ден за прекумерна физичка активност. Обидете се да се одморите.

РАК
РАБОТА: Не верувајте на секого, бидејќи некои ветувања можат да бидат лажни. Најдобро е да не се потпирате на другите. Денес не е добар ден за вас.
ЉУБОВ: Лесно може да се случи поради некоја причина да се дистанцирате од саканата личност. Емоционална криза е можна пред вас. Ако сте слободни, може да се чувствувате меланхолија.
ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со забите во наредниот период. Посетете го стоматологот за редовни прегледи. Можни се и проблеми со чувствителни непца.

ЛАВ
РАБОТА: Можно е да сте склони кон кавги со колегите и генерално да постои негативна атмосфера на вашето работно место. Избегнувајте претерано вжештени расправии.
ЉУБОВ: Имате тенденција да носите избрзани одлуки за да направите погрешен избор на партнер. Ако веќе сте во љубовна врска денес може да бидете склони кон конфликт.
ЗДРАВЈЕ: Грижете се кога станува збор за холестерол. Избегнувајте претерано масна и солена храна. Можете исто така да видите можни проблеми со црниот дроб и панкреасот. Посети доктор.

ДЕВИЦА
РАБОТА: Можеби имате помали финансиски проблеми и очекувате некој да ви го врати долгот од минатото. Ве чека фаза во која можете да доживеете некои ситни разочарувања.
ЉУБОВ: Се обидувате да се опуштите и да ја погледнете врската што ја имате со саканата личност од друга гледна точка. Ќе уживате во таа промена. Вашето расположение значително се подобрува.
ЗДРАВЈЕ: Посетете гинеколог за секој случај доколку имате некои помали проблеми со женските органи. Машките припадници на овој знак не треба да очекуваат поголеми нарушувања.

ВАГА
РАБОТА: Можно е да не зависи многу од вас во текот на денот и да сте на некој начин повеќе набудувач отколку учесник во настанот. Чувствувате одредена доза на притисок на ова поле.
ЉУБОВ: Вие сте целосно опуштени и се чувствувате многу убаво покрај вашата сакана. Имате шанса да уживате заедно. Ако сте слободни, можно е ново познанство со вас.
ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со бубрезите. Посетете лекар за редовни прегледи. Можно е да имате некои ситни проблеми кога станува збор за појава на песок и камења.

СКОРПИЈА
РАБОТА: Доаѓате до нешто порелаксирано темпо на работа, не ве очекуваат премногу обврски. Пред вас е можност за одмор. Искористете ја денешната за конечно да се опуштите.
ЉУБОВ: Подготвени сте за флерт и нови познанства. Може да очекувате опционална приказна за воздушен знак. Ако веќе имате партнер, вашата врска полека се подобрува.
ЗДРАВЈЕ: Се препорачува да се грижите за вашата исхрана. Можни се мали проблеми со вишок тежина. Ве чека фаза во која ќе се борите со вашите навики и очекувања.

СТРЕЛЕЦ
РАБОТА: Ќе имате среќа и прилично брзо ќе ги добиете сите работни места што ги имате за денес. Може да се надевате на порелаксиран ден! Ќе имате многу слободно време да се опуштите и да се релаксирате.
ЉУБОВ: Планирате заедничко патување со некој близок и ве чека многу поволен период за реализирање на вашите планови! Ако сте слободни, можна е нова факултативна романса.
ЗДРАВЈЕ: Главата ви е прилично чувствителна. Можни се проблеми со мигрена, синуси, но и со чувствителни очи. Исто така, внимавајте на можни удари во главата или повредите денес.

ЈАРЕЦ
РАБОТА: Малку ви недостасува да завршите голем проект на кој работите долго време. Наскоро ќе постигнете успех во бизнисот.
ЉУБОВ: Иако изгледате дека имате сè, вие не сте задоволни. Не ја сакате монотонијата. Копнеете по промени на ова поле. Може да очекувате наскоро да имате нови случувања.
ЗДРАВЈЕ: Кај вас е нагласена чувствителноста на долниот дел на стомакот. Можни се проблеми со варењето на храната. Избегнувајте јадење храна што отекува или тешко се вари.

ВОДОЛИЈА
РАБОТА: Можно е да имате нова деловна понуда што може да биде многу корисна и интересна за вас! Наскоро ве очекуваат важни деловни промени.
ЉУБОВ: Во вашиот партнер наоѓате сè што ви треба – страст, љубов, поддршка, внимание … Среќни сте. Ве очекува фаза на искрено емотивно задоволство и среќа.
ЗДРАВЈЕ: Грижете се за уринарниот тракт. Може да има некои ситни или минливи воспаленија кај вас. Грижете се и за вашиот имунитет. Генерално сте почувствителни во наредниот период.

РИБИ
РАБОТА: Ако сте доволно трпеливи, ќе можете да ги решите сите проблеми. Пред вас е период во кој работите ќе се смират. Постепено решавате сè што ви беше товар.
ЉУБОВ: Можно е да сте ја идеализирале својата сакана на некој начин и затоа сега имате проблеми со комуникацијата. Обидете се да ги погледнете карактеристиките на вашиот партнер пореално.
ЗДРАВЈЕ: Склони сте на настинки. Можно е да имате помали проблеми со кивање, респираторен тракт и слично. зголемете го внесот на витамини и работете на зајакнување на имунитетот.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести