spot_img
20 C
Skopje
вторник, мај 11, 2021
spot_img

МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ ГИ ПОФАЛИ “УРАГАНКИТЕ”

Евровизиската победничка Марија Шерифовиќ очигледно е задоволна од годинешниот избор, односно од песната на групата  “Hurricane” со која девојките ќе ја претставуваат Србија на Евровизија, па им упатила силна порака.

Ивана, Ксенија и Сања веќе се во Ротердам, каде во полн ек се пробите. Токму видеото од една од нивните проби и го привлекло вниманието на Марија која не криела дека и се допаднал нивниот перформанс, па им се обратила јавно: Среќно девојки. Србија!Марија на Евровизија победи во 2007 година, и тоа со песната „Молитва“.Годинешната „Локо, локо“ е дело на Немања Антониќ, кој е автор на музиката, текстот е на Сања Вучиќ од групата, додека аранжманот е заедничко дело на нашиот Дарко Димитров и Антониќ.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести