spot_img
17 C
Skopje
понеделник, мај 10, 2021
spot_img

22 прекршување на забраната за движење

Од 23.00 часот (09.05.2021) до 05.00 часот (10.05.2021) констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести