18 C
Skopje
вторник, мај 4, 2021
spot_img

УБАВАТА АКТЕРКА ЈАНА МИЛОСАВЉЕВИЌ ГИ ШОКИРА СИТЕ: Веќе седум години живеам без телевизор и компјутер..

Актерката Јана Милосављевиќ (31) вели дека 7 години нема ниту телевизор, ниту компјутер во својот дом.

– Немам телевизор веќе седум години и тоа е одлично за мене. Немам компјутер или таблет. Јас и синот сме претежно надвор цело време, играме. Читам повеќе бидејќи не гледам телевизија – рече Јана во емисијата „Кец на единаесет“.

Јана е мажена за 23-години постариот режисер Филип Гајиќ, со кого го има синот Јоаким.

Убавата актерка сега откри неколку детали за наследникот кој има 3 и пол години.

– Јадам сè и никогаш не го научив да не јаде месо, но неодамна дојде и ми рече: Мамо, не сакам да јадам животни. Можеби е само фаза, но ние ја почитуваме. Патем, секој што ќе дојде кај нас, наместо чоколадо, му носи овошје или зеленчук, затоа што го обожава. Ситуацијата во која тој ми рече дека сака брокула беше исто така смешна и кога го прашав „Дали си сигурен дека не сакаш чоколадо“, тој ми одговори „Не, го сакам ова“ – рече актерката.

Читај Следно

10,346FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести