18 C
Skopje
вторник, мај 4, 2021
spot_img

ИГОР ЏАМБАЗОВ Е СРЕЌНО ЗАЉУБЕН – Сега откри како започнала романсата… (фото)

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов и алпинистката Илина Арсова уживаат во својата љубов и буквално се неразделни.

Ниту двајцата не ја кријат својата среќа и често објавуваат заеднички фотографии на своите профили на социјалните мрежи, а фановите во коментари им посочуваат дека тие се совршени еден за друг.

Сега парот има огромна причина за славење бидејќи нивната романтична врска започна на 3-ти мај минатата година.

По тој повод, Џамбазов објави фотографија од него и Илина и откри дел од почетокот на нивната романса:

„Лани, на овој ден, после две недели дружење и запознавање, ме врати со колата до Сретеново, ја изгаси машината, се заврте кон мене и ми кажа: “А бе ти, имаш намера да ме гушнеш некогаш?” Излеговме од “Ланусот” и…ја гушнав. Гушката се уште трае…“, гласи романтичната порака која Игор ја напишал под објавата, по која следеа низа честитки.

Читај Следно

10,346FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести