20 C
Skopje
понеделник, мај 3, 2021
spot_img

49 прекршувања на забраната за движење

Од 21.00 часот (02.05.2021) до 05.00 часот (03.05.2021) констатирано е дека 49 лица не ја почитувале забраната за движење.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести