20 C
Skopje
понеделник, мај 3, 2021
spot_img

260 санкции за неносење маска

. Во текот на изминатото деноноќие (02/03.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 260 прекршоци.  

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести