22 C
Skopje
понеделник, мај 3, 2021
spot_img

144 санкции за брзо возење на територија на СВР Тетово (фото)

Денеска (03.05.2021) полициски службеници од СВР Тетово спроведоа зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 144 возачи. Од нив дури 16 се движеле со над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина, а 91 со над 50 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести