22 C
Skopje
понеделник, мај 3, 2021
spot_img

105 санкции за пребрзо возење на територија на СВР Штип

Денеска (03.05.2021) во времето од 10.00 до 16.00 часот на подрачјето на СВР Штип е спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои  управуват  возило со брзина поголема од пропишаната.За време на контролата се санкционирани   105 возачи кои возеле побрзо од дозволеното, од кои 70 прекршоци од  возачи кои ја пречекориле брзината надвор од населено место и 35 во населено место.Откриени се и 21 друг вид на прекршоци.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести