22 C
Skopje
понеделник, мај 3, 2021
spot_img

КРАЛИЦАТА ЌЕ ГО ПРОДАВА СВОЕТО БЕНТЛИ, СО САМО 4.000 КИЛОМЕТРИ

Луксузниот автомобил бил повлечен од возниот парк на Кралицата во 2015. година а минал нешто повеќе од 4.000 километри, пишува Дејли Меил.

Фактот дека кралица се возела во Бентлито ја зголемува неговата цена.

Салонот за автомобилие „Bramley Motor Car“ близу Гилдфорд во Сари го продава одлично сочуваниот зелен Barnato Bentley Mulsanne, со мала километража, чиј претходен сопственик била – кралицата на Англија.

Луксузниот автомобил бил повлечен од возниот парк на Кралицата во 2015. година и минал нешто повеќе од 4.000 километри, пишува Daily Mail. Фактот дека кралица се возела во Бентли ја зголемува неговата цена. Сличен автомобил сокој кралицата Елизабета Втора само повремено се возела се нуди за 80.000 фунти, а ова приближно може да достигне и до 200.000 фунти.

Читај Следно

10,346FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести