26 C
Skopje
недела, мај 2, 2021
spot_img

Хари Рид: Вонземјаните работат против нас

Откако американската армија ја потврди автентичноста на неколку фотографии и видеа на поморски персонал во Калифорнија во 2019 година, на кои се гледа како НЛО летаат над американски бродови, поранешниот сенатор Хари Рид го изрази своето мислење за нивното можно потекло

  • И секогаш имајте на ум – со Русија, поранешниот Советски сојуз, управува човек што ја предводеше КГБ – рече поранешниот сенатор.
  • Тие имале дури 30 000 агенти одеднаш. Значи, Русија е вклучена во ова, нема сомнеж во тоа – изјави Рид за „Daily Wire“.

Сепак, не беше веднаш јасно кога точно мислеше Рид, бидејќи сегашниот руски претседател, Владимир Путин, никогаш не бил на чело на КГБ.

Во исто време, поранешен истражувач на НЛО од Министерството за одбрана на Обединетото Кралство, исто така, сугерира дека летечките објекти што прелетале над американските воени бродови, можеби биле хиперсонични беспилотни летала, иако ако е така, не е јасно кој ги управувал.

  • Дали е тоа друг дел од американската армија, некоја друга земја – веројатно Русија или Кина – или дури и вонземјани – проценува тој за британскиот „The Sun“.

Ниту американската влада не знае, но наскоро може да дознаеме повеќе од експертите за кои во моментов подготвуваат извештаи за Конгресот.

Конгресот на САД во декември донесе закон за финансирање, кој исто така содржи директива до директорот на Националната агенција за разузнавање и Министерството за одбрана да објават извештај за изгледот на неидентификувани летечки објекти забележани на снимките што Пентагон ги потврди како автентични .

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести