26 C
Skopje
недела, мај 2, 2021
spot_img

Манекенката Харуета Пијанке поради тетоважите, ја споредуваат со дилер на дрога

Манекенката Харуета Пијанке (35) од Тајланд има страст кон тетоважите уште од својата 14-та година, па до денес има тетовирано 98% од телото. Поради нејзината опсесија и изглед, многумина ја споредуваат со дилер на дрога.

Нејзиното тело е покриено со цветни мотиви, змејови и други шарени дизајни, а таа вели дека љубовта кон тетоважите ја наследила од нејзиниот татко. Платила дури 11 илјади фунти за вакво шарено тело, а вели дека не жали за парите и дека би продолжила да прави тетоважи, само доколку има место на телото.

Поради својот изглед, таа секојдневно го привлекува вниманието на околината, но луѓето не се изненадени од количината на нејзините тетоважи, туку упатуваат навредливи зборови кон неа.

  • Таа мора да е дилер на дрога штом изгледа вака, е најчестиот коментар.

Покрај тоа, тие велат дека овој модел е луда жена, дека е одвратна и валкана. Некои ја гледаат и прашуваат: „Што е ова? Дали е таа вистински човек?“

Иако првично нејзината самодоверба била разнишана, со текот на годините таа научи да не ги слуша туѓите коментари и да ужива во нејзиниот изглед.

  • Татко ми имаше неколку големи тетоважи и навистина ми се допаѓа тоа. Колку и да го сакав мојот изглед, некои успеаја да ми ја разнишаат самодовербата со одвратни зборови како оние за продажба на дрога затоа што сум тетовиран. Денес, веќе не обрнувам внимание и уживам да ги гледам моите тетоважи, рече таа.
  • Ако луѓето ќе ме сакаат само поради мојот изглед, тогаш тие не вредат ниту за моето време ниту за внимание. Научив како да бидам среќен човек и околу мене има многу луѓе кои ме сакаат и ме нарекуваат убавица. Повеќе не ме интересираат другите.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести