19 C
Skopje
недела, мај 2, 2021
spot_img

Австралиските граѓани кои останале во Индија 14 дена пред да се вратат во Австралија ќе мора да го одложат враќањето во нивната земја

Австралиските граѓани кои останале во Индија 14 дена пред да се вратат во Австралија ќе мора да го одложат враќањето во нивната земја, бидејќи властите им забрануваат да се вратат, а сите што ќе ја игнорираат забраната ќе мораат да одат во затвор и да платат парична казна, објавено беше од владата на таа земја.

Според законот објавен вчера, привремено изменет, ова е прв пат враќањето во Австралија да се казнува како кривично дело, објави АП.

Во моментот, околу 9000 луѓе од Австралија живеат во Индија, од кои 650 се сметаат за ранливо население.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести