17 C
Skopje
сабота, мај 1, 2021
spot_img

70 прекршувања на забраната за движење

Од 21.00 часот (30.04.2021) до 05.00 часот (01.05.2021) констатирано е дека 70 лица не ја почитувале забраната за движење.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на ковид-19.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести