18 C
Skopje
петок, април 30, 2021
spot_img

432 санкции за неносење маска

 Во текот на изминатото деноноќие (29/30.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 432 прекршоци.  

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести