21 C
Skopje
четврток, април 29, 2021
spot_img

АЦА ЛУКАС ПОВТОРНО ГИ ШОКИРАШЕ ФАНОВИТЕ: Прво ја нападна, а сега јавно ја поддржува ЛГБТ заедницата (видео)

Пред неколку години Аца Лукас се нашол на удар на ЛГБТ заедницата поради ставот кој јавно го изнел, а кој е окарактеризиран како говор на омраза.

Токму поради споменатата ситуација од пред неколку години, Лукас ги шокирал сите кога неодамна истапил и ги подржал истополовите бракови.

– Подржувам геј бракови, никогаш не сум бил против тоа, но сум против усвојување деца. А тоа ќе се случи, изјавил Лукас.

Лукас не крие дека во своето опкружување и меѓу пријателите има припадници на геј популацијата, истакнува дека со нив се дружи, но исто така имал голема желба јасно да нагласи кој момент му смета.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести