19 C
Skopje
среда, април 28, 2021
spot_img

WhatsApp ќе добие супер надградба

Популарниот WhatsApp подготвува подобрување во сегментот на автоматско бришење на пораките, пренесуваат странските портали.

Станува збор за дополнително време за прилагодување на нивното „исчезнување“ – по 24 часа и седум дена.

Ние веруваме дека многумина со ентузијазам ќе ја прифатат новина, затоа што повеќе нема да се грижат за бришење докази за комуникација.

Во фаза на тестирање
Се шпекулира дека Facebook, сопственикот на платформата, ќе ја лансира опцијата во наредните месеци, а во моментов го тестира системот.

WhatsApp постојано го подобрува корисничкото искуство, делумно притиснато од критики заради новите правила за приватност, кои стапуваат на сила на 15-ти мај.

Потсетуваме дека доколку не ги прифатите промените во утврдениот рок, компанијата ќе ги ограничи можностите на вашиот профил.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести