15 C
Skopje
среда, април 28, 2021
spot_img

40 прекршувања на забраната за движење

Од 20.00 часот (27.04.2021) до 05.00 часот (28.04.2021) констатирано е дека 40 лица не ја почитувале забраната за движење

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести