15 C
Skopje
среда, април 28, 2021
spot_img

КОНЕЧНО ОТКРИЕНО! Ова е причината поради која Драгана Мичаловиќ откажала свадба со богатиот бизнисмен

Глумицата Драгана Мичаловиќ (30) раскинала со бизнисменот Стеван Пуриќ (33) покрај зборувањата дека за оваа пролет планираат да се венчаат, додека сега исплаивале причините за крахот на романсата.
Драгана и Стеван ставиле точка на нивната љубов, додека за нивното закажување на венчање се шушкало уште од минатата година. Како што пишуваат медиумите, сватиле дека не се еден за друг, и дека Мичаловиќ решила целосно да се посвети на работните обврски и сеуште несака да се врзува.

Тие двајца според наводните пишувања на медиумите споразумно раскинале уште пред неколку недели, но глумицата несакала јавно да зборува.

Мичаловиќ и Пуриќ одлучиле да останат добри пријатели, и меѓу нив за време на раскинување не “летале предуви“, а дали така ќе остане ќе покаже времето.

Стеван Пуриќ е бизнисмен и сопственик на бензиска пумпа во Белград. Неговата бивша жена Јована своевремено се натпреварувала во “Ѕвездите на Гранд“. Со неа има три ќерки: Ника, Зара и Бјанка. Ника Пуриќ (12) е позната по учеството во музичкото натпреварување “Пинкови ѕвездички“, каде што постигнала многу добар успех.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести