15 C
Skopje
вторник, април 27, 2021
spot_img

41 прекршување на забраната за движење

Од 20.00 часот (26.04.2021) до 05.00 часот (27.04.2021) констатирано е дека 41 лице не ја почитувале забраната за движење.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести