12 C
Skopje
вторник, април 27, 2021
spot_img

ОВА ГО ОЧЕКУВА ЦЕЛИОТ РЕГИОН: АЦА ЛУКАС ПРОМЕНИ ПРОФЕСИЈА (фото)

И среде корона пандемија, изгледа дека нема зима за фолк sвездата Аца Лукас! По албумот „Приспивна за сериозни бебиња“ со кој направи бум, тој ќе се претстави во комплетно ново издание како автор и водител на емисијата „Недела со Лукас“.

Сопствено забавно-музичко ток-шоу, во кое фолкерот ќе го видите во улога на водител и во едно сосема понакво светло.

Аца Лукас објави спектакл, емисија која ја чека целиот регион, шоу какво што досега гледачите не виделе, а ќе имаат можност да го гледаат секоја недела од 19 и 45 часот само на телевизија Хајп!

Лукас, како што самиот изјавил,  решил да ја реализира оваа идеја, која му се мотала низ главата речиси една година.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести