12 C
Skopje
вторник, април 27, 2021
spot_img

ИСЧЕЗНА ТАЊА САВИЌ! Требала да оди во Австралија по децата, од тогаш и се губи трага и не одговара на повици..

Не се јавува ниту одговара на пораките од пријателите.

Агонијата на пејачката Тања Савиќ траела скоро една година, со обзир на тоа дека од минатиот април не е со своите синови, кои моментално се наоѓаат во Австралија, кај нејзиниот сопруг Душан Јовановиќ.

Неодамна во медиуми се појавила вест дека таа наскоро треба да одуи по нив, и дека за неа доаѓаат подобри денови, меѓутоа изгледа дека тоа е е така, бидејќи Тања извесно време се крие од своите блиски па и од пријателите и колегите, на кои со денови не им се јавува на телефон.

Иако на својот Инстаграм повремено објавува по некоја слика, па така во последната сторија покажала како го поминува слободното време во својот нов дом во Смедерево, каде што игра со зајчиња во двор, таа сепак извесно време несака да разговара со никого, освен со членовите од своето семејство.

Како што се дознава, неколку нејзини колеги со кои е во постојан контакт, со денови се обидуваат да се слушнат со Тања но таа и на повиците и пораките не одговара, со што тие се загрижени за неа, обидувајќи се да дознаат дали е се во ред…

– Со денови се обидувам да ја добијам поради еден договор околу работа, но таа не ми се јавува ни мене, неколку преијатели ми рекоа дека слична е ситуацијата и со нив. И пишувавме на социјалните мрежи, но таа пораките ги гледа, но на нив не одговара. Незнаеме што е, дали е лута или е во некој проблем. Загрижени сме за неа – реколеден колега на Тања, кој сакал да остане анинимен.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести