21 C
Skopje
понеделник, април 26, 2021
spot_img

Оскарот за најдобар филм годинава го доби „Земја на номади“, на режисерката Клои Жао.

Филмот доби „Оскар“ за најдобар филм, додека режисерката ја освои наградата за најдобра режија и стана втора жена која ја доби наградата од американската Академија на филмски уметности и науки во оваа категорија.

За најдобра актерка беше Франсис Мекдорманд, која играше во филмот, а за најдобар актер оскар доби Ентони Хопкинс.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести