12 C
Skopje
понеделник, април 26, 2021
spot_img

Еве со каков предлог искочи комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок предложи полицискиот час од 28 април да почнува од 21 часот и да трае до 5 часот изутрината, информираа за МИА од Комисијата.

Комисијата ќе го достави предлогот до Владата која за него треба да одлучи на седница

Владата треба да реши и дали ќе бидат отворени летните тераси на угостителските објекти.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести