12 C
Skopje
понеделник, април 26, 2021
spot_img

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Задоволни сте од моменталната ситуација на работа. Може да очекувате поволен период. Не ве очекуваат турбулентни случувања на емотивното поле. Со саканата личност знаете на што сте. Внимавајте на штитната жлезда и на хормоните.

БИК

Големите очекувања кои ги имате на ова поле би можело да ве донесе до некој вид разочарување. Толку сте вљубени во саканата личност кон која имате длабоки и искрени чувства. Проблеми со мигрена.

БЛИЗНАЦИ

Ова е погрешен момент за нови работни почетоци и за нови работи. Бидете трпеливи. Ви се допаѓа личност која засега не покажа било каков интерес кон вас. Проблеми со циркулација.

РАК

Конечно, дошло време за некои позитивни пресврти на ова поле. Чувствувате дека сте подготвени за промени. Една нова личност која би можела да ви биде интересна, наскоро ќе се појави во вашето блиско опкружување. Добро се чувствувате.

ЛАВ

Полека доаѓате до унапредување и задоволни сте од околностите во кое се наоѓате сега на ова поле. Сакате да влезете во врска со личноста која ви ветува дека ќе бидете долго време заедно и дека ќе градите стабилен однос. Ќе ви годи масажа.

ДЕВИЦА

Можно е денеска да имате повеќе работа од што очекувате што би можело тешко да ви падне. Уживате во необврзувачки флерт со личноста која ви значи и подготвувате терен за почеток на врска. Занимавајте се со спорт.

ВАГА

Денеска ве очекува напната атмосфера на работа затоа што нема да успеете се она што сте замислиле. Сте одлучиле повеќе да не го криете незадоволството и отворено да ги покажете чувствата кон саканата личност. Послаба циркулација.

ШКОРПИЈА

Подготвени сте за големи промени на ова поле и чувствувате дека е време некои работи да се „свртат“. Помеѓу вас и личност која ви значи постојат пречки кои не можете лесно да ги надминете. Ќе ви годи масажа.

СТРЕЛЕЦ

Се наоѓате на раскрсница и не сте сигурни во кој правец треба да тргнете кога се во прашање нови одлуки. Ќе минете убав ден со саканата личност. Ве очекува поволен период на ова поле. Водете сметка околу црниот дроб и бубрезите.

ЈАРЕЦ

Денешниот ден не ви носи промени на полето работа. Саканата личност покажува недоверба кон вас, а нејзиниот став вас ве навредува. Може да сте наклонети кон караници. Под стрес сте.

ВОДОЛИЈА

Денеска сте некако дистанцирани од работното опкружување и не наоѓате волја да се посветите на обврските. Партнерот очекува почеток на големи промени во вашата врска, но вие и натаму на некој начин сте пасивни. Проблеми со грлото.

РИБИ

Можно е бројните несогласувања на полето работа да ви направат некои големи компликации. Саканата личност делува оддалечено од вас, и тоа не ви се допаѓа. Ве очекува неповолен период. Чувствителен врат и рамена.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести