13 C
Skopje
недела, април 25, 2021
spot_img

678 санкции за неносење маска

 Во текот на изминатото деноноќие (24/25.04.2021), пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 678 прекршоци.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на ковид-19.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести