12 C
Skopje
сабота, април 24, 2021
spot_img

513 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.04.2021), пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 513 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на ковид-19.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести