11 C
Skopje
петок, април 23, 2021
spot_img

“BITCOIN” Е ПРЕД ПРОПАСТ ?!

На денешното тргување околу 14:06 часот по локално време на Пекинг, цената на bitcoin-от беше 49.281,40 долари, што е пад од скоро 10 проценти во последните 24 часа, според Coindex.

Итриумот падна на 2.202,05 долари или повеќе од 11 проценти. Според податоците на страницата за следење на цените CoinMarketCap, XRP, петтата најголема крипто валута во светот, падна за повеќе од 22 проценти.

Со ова снема вредност од околу 260 милијарди долари од целиот пазар на криптовалути.

Засега, причината за оваа масовна продажба не е јасна, но познато е дека крипто-валутите се предмет на екстремни промени во цената.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести