16 C
Skopje
четврток, април 22, 2021
spot_img

83 санкции за брзо возење на подрачјето на СВР Штип

Во текот на вчерашниот ден (21.04) Секторот за внатрешни работи Штип спроведе акциска контрола за санкционирање на возачите кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 83 возачи. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе се соочат со законски предвидените глоби.   

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Читај Следно

10,350FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести