16 C
Skopje
четврток, април 22, 2021
spot_img

548 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (21/22.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 548 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,350FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести