9 C
Skopje
вторник, април 20, 2021
spot_img

412 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (19/20.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 412 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести