7 C
Skopje
понеделник, април 19, 2021
spot_img

537 санкции за неносење маска

 Во текот на изминатото деноноќие (18/19.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 537 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести