7 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

393 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (17/18.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 393 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести