6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

ОВОЈ ГЕСТ ГО ВООДУШЕВИ СВЕТОТ: Додека го шишаше пријателот кој е болен од рак, направи нешто што ги освои срцата на сите

Нафтали Мартин, млад човек кој страда од рак на лимфома, во моментов е на хемотерапија, поради што започнал да губи коса.

Тој го замолил својот пријател Џоел Ортега Гонзалес да ја избричи косата и сакал целиот процес да го сними со камера.

Додека го бричеше пријателот, Џоел ја сврте машината кон себе и започна да ја отстранува сопствената коса за да ги олесни тешките моменти и периодот од животот низ кој минува неговиот другар.

Нафтали, кога сфати што се случува, не можеше да ги задржи солзите, пренесува Мирор.

Видеото го сподели на Инстаграм, но и на ТикТок, каде беше прегледано скоро 10 милиони пати.

„Џоел не е само мој колега, тој ми е како брат“, напиша Нафтали во изјавата.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести