7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

15 прекршувања на забраната за движење

Од 20.00 часот (14.04.2021) до 05.00 часот (15.04.2021) констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести