4 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ХАОС ВО СОБРАНИЕ! Талат распали по пратениците: Само го тупите цел ден и земате патни трошкови, влезете да се донесат законите (видео)

Собранискиот спикер Талат Џафери се изнервира поради однесувањето на пратениците од опозицијата кои одбиваат да учествуваат на 32. седница, а со тоа не обезбедуваат кворум за гласање, за потоа, да се започне и со 36. седница на која се и економските пакети со мерки. 

Говорот на претседателот на собранието, Талат Џафери ги запали социјалните мрежи, видеото можете да го погледнете ТУКА.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести