9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

435 санкции за неносење маска

о текот на изминатото деноноќие (13/14.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 435 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести