9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Приведен крадец од Скопје баран со потерница за издржување затворска казна

На 13.04.2021 околу 19.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Аеродром и Драчево, врз основа на судска наредба, го привеле Н.Д.(25) од Скопје, кој се барал со потерница за издржување казна затвор за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.
Лицето било предадено во Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести