14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

ДЕА: Продолжуваме со поддршка за детектирање и ликвидација на нарко организациите во Македонија

По акциите „Двојник“ и „Марихуана“ американската агенција за сузбивање на нарккотици (ДЕА) објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ликвидација на организациите кои се занимаваат со тргување со дрога,пренесува МИА.

ДЕА потврди дека службеници на агенцијата се вклучени во истрагата на МВР и Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција околу заплената на 200 килограми марихуана во петокот од страна на полицијата. Пазарната вредност на запленетото наркотично средство на црниот пазар е речиси еден милион долари.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести