14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

ЕЛЕНА ВЕЛЕВСКА ВО ИЗДАНИЕ КАКВО ШТО РЕТКО ЈА ГЛЕДАМЕ – ГИ ИЗНЕНАДИ ФАНОВИТЕ (фото)

Промените не се ништо ново кога се жените воопшто во прашање, а камо ли оние од естрадата. За да не и досадат на публиката пејачките секојдневно го менуваат стајлингот, а честопати и изгледот.

Од оние, поретките, периодични промени, како што се естетските зафати на лицето, усните, градите, задникот…, па се оние секојдневните. Но, публика е љубопитна и за природното издание на познатите дами, особено изгледот без шминка и фризура.

Елена Велевска важи за една од оние пејачки кај нас која особено внимаваат на себе, својот стајлинг и изглед, па затоа и е една од најпознатите и најпопулани фолкерки.

Во текот на својата кариера, кога е изгледот во прашање, таа соработува со проверени стилисти кои се грижат да изгледа модерно и адекватно на нејзиниот сензибилитет како естрадна личност.

За овој изглед Елена доби лавина од комплимети, заслужено нели?

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести