6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

16 прекршувања на забраната за движење

Од 20.00 часот (07.04.2021) до 05.00 часот (08.04.2021) констатирано е дека 16 лица не ја почитувале забраната за движење.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести