8 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

МЕКДОНАЛДС СЕ ВРАЌА ВО МАКЕДОНИЈА !?

Дали најпознатиот светски ланец за брза храна Мекдоналдс се враќа во Македонија?

Најавите се дека по 8 години,  овој гигант кој без престан работи на експанзија во речиси сите држави, доаѓа и кај нас, објави Фактор.

Цените и куповната моќ се едни од главните индикатори за одредена експанзија и влез на одредени брендови. Имајќи предвид дека 2021 година навестува динамични промени, како отворање на најголемиот трговски центар, се чини дека за американскиот гигант нашата држава претставува соодветно место за експанзија.

фактор.мк

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести