11 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег. Кон крајот на денот во југозападните делови врнежите ќе преминуват во снег и на пониските места. Поврмено врнежи од снег ќе има и во Скопската Котлина. Вдолж Повардарието ќе дува засилен северозападен, а во западните делови засилен западен ветер. велат од УХМР

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести