6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ВУЧИЌ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ: Не почувствував ништо..

Српскиот претседател Александар Вучиќ, денеска ја прими вакцината против коронавирус.

Според српските медиуми, првиот човек на Србија се вакцинирал со вакцината на кинеската компанија „Синофарм“.

„Не почувствував ништо. Исто како да не сум примил“, изјави Вучиќ.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести