9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

АЦА ЛУКАС ГИ ОТКРИ СВОИТЕ НАЈГОЛЕМИ СТРАВОВИ

Фолк пејачот Аца Лукас при промоција на новиот албум, откри некои интересни детали за него, негови стравови и зошто не настапува на свадби повеќе.

– Последен пат пеев на свадба во Рим и реков никогаш повеќе. Треба да пеам за да можат да стават пари каде што можат, а после тие пари да ги дадам  некому, не можам да го сторам тоа. Имаше 20 пејачи само, Цеца и јас бевме платени, а другите пејачи гледаа, а потоа требаше да ги дадам парите за да им платам на сите други пејачи, тоа не ми паѓа на памет – посочува тој.

Во однос на немањето настапи вели дека ситуацијата е тешка за секого и во последната година и пол, имал само 2 настапи.

– Јас дури и го откажав концертот во Македонија, за да не ме обвинуваат. Немав ковид, се вакцинирав. Тестиран сум 10 пати, пет пати сум тестиран за антитела и немам ниту едно. Не се плашам од ништо, само од земјотрес – додаде Аца и откри дека зел дури 100.000 евра за само една изведба.

– Заработуваат сите оние за кои парите се број еден, но не скоро колку луѓето за кои е на прво место во бизнисот. Најмногу заработивме во комбинација Саша Мирковиќ – Аца Лукас. Нова година е најскапата претстава. Дали работев за 100 илјади за Нова година, работев и работев за повеќе. Парите доаѓаат и си одат – заклучи Лукас.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести